zb±szynek

krist

Kolejowa błyskawica do Krzyża

Kolejowa błyskawica do Krzyża

Urz±d Marszałkowski porozumiał się z PKP w sprawie remontu linii kolejowych Zielona Góra - Zb±szynek - Gorzów i Krzyż - Gorzów - Kostrzyn. Inwestycje z funduszy unijnych samorz±d województwa uj±ł jako priorytet w Lubuskim Regionalnym Programie Operacyjnym.

W zderzeniu szynobusu z samochodem zgin±ł kierowca auta

Kierowca samochodu osobowego zgin±ł w zderzeniu jego auta z szynobusem na przejeĽdzie kolejowym w miejscowo¶ci D±brówka Wielkopolska w powiecie ¶wiebodzińskim (Lubuskie). Po uderzeniu szynobus pchał samochód przez ok. 200 metrów.

Unia: budujcie te wały na Odrze i Warcie

Nasze województwo zakończyło negocjacje z Komisj± Europejsk± nad dokumentem, który okre¶la, jak mamy wydawać pieni±dze z UE przez najbliższe sze¶ć lat. Lubuskie ma na koncie aż 440 mln euro

Unia: budujcie te wały na Odrze i Warcie

połowie przyszłego roku. LRPO powstał na pocz±tku roku. Jest tam lista inwestycji, które dostan± pieni±dze bez konkursu. Najwięcej kasy trafi na lubuskie koleje. Marszałek zdecydował, że 20 mln euro powinno znaleĽć się na modernizację linii kolejowej Czerwieńsk - Zb±szynek i budowę małej ł±cznicy

Plan sze¶cioletni Lubuskiego

Regionalnego Planu Operacyjnego. Priorytety w komunikacji kolejowej to modernizacja linii Zb±szynek-Czerwieńsk i Zielona Góra, Pomorsko-Przylep, a także Kostrzyn-Krzyż i Gorzów-Zb±szynek. Rozwijane będzie lotnisko w Babimo¶cie, a także mniejsze lotniska w Przylepie (dla Zielonej Góry) i nowe w Wojcieszycach

Plan sze¶cioletni Lubuskiego

Planu Operacyjnego. Priorytety w komunikacji kolejowej to modernizacja linii Zb±szynek-Czerwieńsk i Zielona Góra, Pomorsko-Przylep, a także Kostrzyn-Krzyż i Gorzów-Zb±szynek. Rozwijane będzie lotnisko w Babimo¶cie, a także mniejsze lotniska w Przylepie (dla Zielonej Góry) i nowe w Wojcieszycach dla

Trzy naboje dla posłanki Bukiewicz

Trzy naboje dla posłanki Bukiewicz

skłoniło mężczyznę do napisania listu? - Chodziło o ł±cznicę kolejow± Pomorsko - Przylep - mówi Bożenna Bukiewicz.Ł±cznica Pomorsko - Przylep powstaje w ramach modernizacji linii kolejowej nr 358 na odcinku Zb±szynek - Czerwieńsk. To kluczowa inwestycja kolejowa w tej czę¶ci województwa. Po zakończeniu

Truj±ce leki l±duj± na ¶mietnikach. Miasta to nie obchodzi

Truj±ce leki l±duj± na ¶mietnikach. Miasta to nie obchodzi

placówki. Większo¶ć z północy województwa. Np. mieszkańcy Gorzowa mog± pozbyć się medykamentów w 22 punktach. Placówkami, które gospodaruj± lekami, mog± się też pochwalić: Drezdenko, Kostrzyn, Strzelce Krajeńskie czy Zb±szynek. Honoru południa broni± tylko cztery miasta: Nowa Sól z siedmioma punktami

Szynobusy już dojeżdzaj±

Drugi z trzech obiecanych szynobusów dotarł do naszego województwa. Będzie kursował na odcinku Zielona Góra - Gorzów. Na trasę wrócił także szynobus, który był do tej pory znajdował się w remoncie. Ten z kolei już jeĽdzi na odcinku Gorzów - Zb±szynek. Pod koniec czerwca powinien dotrzeć także

Przegl±d wiadomo¶ci ze spółek, wtorek godz. 20

. Seria pojazdów przeznaczona jest dla Kolei Wielkopolskich do obsługi tras Poznań - Gniezno, Poznań - Zb±szynek i Poznań - Kutno. Dostarczone do Wielkopolski elektryczne zespoły trakcyjne Elf osi±gaj± prędko¶ć 160 km/h, s± klimatyzowane, monitorowane i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych

PKP zapowiada remonty torów

wiat na poznańskim Dworcu Głównym. Dworcowy tunel zostanie przystosowany dla niepełnosprawnych pasażerów. PKP PLK realizuje też wspólnie z wielkopolskim Urzędem Marszałkowskim kilka kontraktów regionalnych, z których najważniejsze to modernizacja poł±czeń kolejowych Luboń - Wolsztyn, Zb±szynek

Jak dojechać na Woodstock?

- przesiadka w Gorzowie 8.26 - 10.05 12.13 - 13.50 13.43 - 15.17 15.42 - 18.18 - przesiadka w Gorzowie 17.17 - 19.10 - pospieszny 18.45 - 20.20 20.45 - 22.46 - przesiadka w Gorzowie Zb±szynek - Kostrzyn 5.50 - 8.25 - przesiadka w Gorzowie 8.10 - 13.55 - przesiadka w

Lubuskie zawarło kontrakt z Uni± Europejsk±

Lubuskie zawarło kontrakt z Uni± Europejsk±

Czerwieńsk-Zb±szynek i budowę małej ł±cznicy kolejowej. Dzięki temu podróż poci±giem ekspresowym z Zielonej Góry do Poznania może trwać zaledwie godzinę z kwadransem. Tymczasem dzi¶ podróż poci±giem tylko z Zielonej Góry do Sulechowa zajmuje 50 min. Kolejne 8,5 mln euro miałyby trafić na modernizację linii

Lubuskie zawarło kontrakt z Uni± Europejsk±

koniec tego roku będzie można walczyć o pierwsze pieni±dze. LRPO powstał na pocz±tku tego roku. Dokument zawiera także priorytetow± listę inwestycji. Te maj± zapewnione fundusze poza konkursem, np. 20 mln euro trafi do kolejarzy na modernizację linii Czerwieńsk-Zb±szynek i budowę małej ł±cznicy

Dobre wie¶ci: UE pomoże wyremontować kolej

- Zb±szynek i budowę małej ł±cznicy kolejowej. Dzięki temu podróż poci±giem ekspresowym z Zielonej Góry do Poznania może trwać zaledwie godzinę z kwadransem. Tymczasem dzi¶ podróż poci±giem tylko z Zielonej Góry do Sulechowa zajmuje 50 minut. Kolejne 8,5 mln euro miałoby trafić na modernizację linii kolejowej

Lubuskie: dziesięciolatek zgin±ł pod kołami poci±gu

Górze Waldemar Osypiński, chłopiec przez tory przechodził poza przej¶ciami i przejazdami. ¦miertelnie potr±cił go poci±g osobowy relacji Zb±szynek - Rzepin. Na miejscu pod nadzorem prokuratora trwa wyja¶nienie okoliczno¶ci tragedii. W zwi±zku z tym, przez pewien czas zamknięte były oba tory linii E-20

Dodatkowe poci±gi na Wszystkich ¦więtych

kasy i punkty informacji. Pojawi± się także dodatkowe patrole policji i Służby Ochrony Kolei. Dodatkowe poci±gi Kursuj±ce 29, 30 paĽdziernika i 1 listopada godz. 4.08 Poznań Gł. - Zb±szynek; godz. 4.37 Leszno - Poznań Gł.; godz. 5.14 Poznań Gł. - Konin; godz. 7.17 Zb±szynek - Poznań Gł.; godz

Jak wykorzystujemy europejskie pieni±dze

wykorzystania europejskich ¶rodków pomocowych. Ranking opiera się na danych z ministerstwa za 2006 r. Gorzów jest w Lubuskiem na 10. miejscu i wyprzedzaj± go w rankingu takie gminy jak Kostrzyn, Zb±szynek a nawet Deszczno. Taka lokata jest jednak spowodowana faktem, że miasto jest o wiele większe niż wspomniane

Tragiczny powrót z dyskoteki

. godz. 4 przy zjeĽdzie na Zb±szynek kierowca auta postanowił skręcić z drogi podporz±dkowanej w lewo. Niestety, nie spojrzał, czy powinien kogo¶ przepu¶cić. - Kierowca chciał szybko wykonać ten manewr, nie wł±czył nawet kierunkowskazu - opowiada Grzegorz Pogodziński z biura prasowego Komendy

Szynobusem z Gorzowa do Żagania

. Lubuskie szynobusy, zgodnie z nowym rozkładem PKP, maj± kursować na trasach Kostrzyn - Krzyż oraz Gorzów - Żagań przez Międzyrzecz, Zb±szynek, Zielon± Górę. Na razie zastępuj± je autobusy.

Kto z Laurem O¶wiaty

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze Kategoria II. Podmioty gospodarcze i instytucje Lubuski Laur O¶wiaty Zwi±zek Nauczycielstwa Polskiego Fabryki SWEDWOOD Poland Oddział West Babimost - Zb±szynek - Zb±szyń Wyróżnienie Lubuski Laur O¶wiaty Gubiński Dom Kultury Kategoria III

Więcej mebli pod Zb±szynkiem

. przeniesiona produkcja ze Zb±szynia gdzie brakowało już terenów do rozwoju. Przy okazji przenosin o 50 osób zostanie zwiększone zatrudnienie. Od wrze¶nia Zb±szynek wprowadza również nowe technologie. Chodzi o tzw. projekt MPS czyli produkcję wielofunkcyjnych korpusów do mebli - W zależno¶ci od tego jakie drzwi

"Piękna Helena" jedzie do Niemiec

"Piękna Helena" jedzie do Niemiec

rozpędzić do 130 km/godz., bo została zaprojektowana do prowadzenia poci±gów pospiesznych. Poci±g wyjedzie z Wolsztyna w sobotę 16 wrze¶nia o godz. 5.58 i pod±ży przez Zb±szynek, Czerwieńsk i Gubin do miasta Lübben. Tam dobierze wody i zostawi wagony, a sama "Piękna Helena" pojedzie do

Nowe poł±czenia kolejowe od 1 lutego

ponownie znajd± się też poci±gi Leszno - Zb±szynek (10.33-12.10) i Zb±szynek - Leszno (12.33-14.10). Po kilkudniowej przerwie na trasę powróci też poci±g Poznań - ŁódĽ Kaliska (12.54-17.20) i ŁódĽ Kaliska - Poznań (5.15-10.15). Likwidacja tego poł±czenia wywołała protesty pasażerów. Wczoraj marszałek

Nowy rozkład jazdy poci±gów. Zobacz, co się zmieni w twoim województwie

poci±gu relacji Poznań Gł. - Frankfurt. Zostan± natomiast uruchomione poci±gi na trasie Rzepin - Zb±szynek. Nowo¶ci± będzie uruchomienie dodatkowego poł±czenia Frankfurt - Zielona Góra i Zielona Góra - Frankfurt - poinformował Wojciech Majdański z Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu

Nowy szynobus na trasie Gorzów-Żagań

. zł. Zaoszczędzone pieni±dze zostan± w dziale "komunikacja". Co roku do przewozów regionalnych marszałek dokłada 17,5 mln zł. Lubuskie szynobusy, zgodnie z nowym rozkładem PKP, maj± kursować na trasach Kostrzyn-Krzyż oraz Zielona Góra -Gorzów przez Zb±szynek i Międzyrzecz. Na razie

Przesiać miażdżycę

zauważyć w młodym wieku - mówi prof. Andrzej Cie¶liński, jeden z ekspertów programu. W Lubuskiem do programu weszło 17 miast, m.in. Babimost, Bytom Odrzański, Cybinka, Czerwieńsk, Witnica, Kargowa, Nowogród Bobrzański i Zb±szynek. Dzi¶ program startuje m.in. w Dobiegniewie, Małomicach i Torzymiu

Szynobusy z opóĽnieniem

przez Zb±szynek i Międzyrzecz. Największy kosztuje 6,3 mln zł, mie¶ci 200 pasażerów, jest wyposażony w ogrzewanie nawiewne i klimatyzację. Dwa mniejsze (po 90 miejsc, w tym 44 siedz±ce) kosztuj± ok. 2,6 mln. W lutym radni Sejmiku Województwa zdecydowali o zakupie kolejnych czterech szynobusów

Miliony euro z UE czekaj± dla naszego województwa

kolejow±. 20 mln euro pójdzie na modernizację linii kolejowej Czerwieńsk-Zb±szynek i budowę małej ł±cznicy kolejowej. Dzięki temu podróż poci±giem ekspresowym z Zielonej Góry do Poznania może trwać zaledwie godzinę z kwadransem. Dzi¶ tylko z Zielonej Góry do Sulechowa trzeba wlec się 50 min. Kolejne 8,5

Miliony euro z UE czekaj± aż Lubuskie je wyda

kolejow±. 20 mln euro pójdzie na modernizację linii kolejowej Czerwieńsk-Zb±szynek i budowę małej ł±cznicy kolejowej. Dzięki temu podróż poci±giem ekspresowym z Zielonej Góry do Poznania może trwać zaledwie godzinę z kwadransem. Dzi¶ tylko z Zielonej Góry do Sulechowa trzeba wlec się 50 min. Kolejne 8,5

Lista laureatów

Wlkp., Joanna Boniecka - G Deszczno, Anna Oskierko - G1 Lubsko, Katarzyna Sender - G11 Gorzów Wlkp., Aneta Mikołajewicz - G5 Gorzów Wlkp., Martyna Tubielewicz - G1 Kostrzyn, Robert Loba - G1 Zb±szynek, Justyna Majewska - G1 Żagań, Alicja Olko - GKSW Gorzów Wlkp., Marta Terczewska - G Krosno Odrzańskie

Jak podzielić górę unijnych pieniędzy

wykluczy przymusowe postoje poci±gów do Warszawy (5 mln euro) modernizacja kolei na linii Czerwieńsk - Zb±szynek (15 mln euro) modernizacja trasy kolejowej Kostrzyn - Gorzów (2 mln euro) rozbudowa portu lotniczego w Babimo¶cie (5 mln euro). - Lista nie jest zamknięta. Mog± tam doj¶ć inne

Czekamy na szybk± kolej, która poł±czy dwie stolice

poznańskiego oddziału PKP PLK w Poznaniu. PKP chc± jednak wyremontować i unowocze¶nić linie. Na odcinku Zielona Góra-Zb±szynek ma być wymieniona połowa nawierzchni. Chodzi głównie o stare, drewniane podkłady. Kolejarze planuj± również poszerzenie zakrętów, tak żeby na jak najdłuższym odcinku można było

Szynobusy widmo

sprawdzał, czy do szynobusów trafiaj± zamawiane przez nas podzespoły - tłumaczy Tykwiński. Szynobusy, zgodnie z nowym rozkładem PKP, maj± kursować na trasach Kostrzyn - Krzyż oraz Zielona Góra - Gorzów przez Zb±szynek i Międzyrzecz. Na razie zastępuj± je autobusy. - Jak tylko szynobusy pojawi± się

Północ-Południe, czyli wielka gra o europejskie pieni±dze

mln euro) modernizacja kolei na linii Czerwieńsk - Zb±szynek (15 mln euro) modernizacja trasy kolejowej Kostrzyn - Gorzów (2 mln euro) rozbudowa portu lotniczego w Babimo¶cie (5 mln euro). Dysproporcje między projektami z południa i północy od razu rzucaj± się w oczy. Zaledwie trzy programy dotycz±

Lubuskie: Północ walczy z Południem o eurofundusze

mln euro) modernizacja kolei na linii Czerwieńsk - Zb±szynek (15 mln euro) modernizacja trasy kolejowej Kostrzyn - Gorzów (2 mln euro) rozbudowa portu lotniczego w Babimo¶cie (5 mln euro). Dysproporcje między projektami z południa i północy od razu rzucaj± się w oczy. Zaledwie trzy programy dotycz±

Wyniki wyborczych dogrywek w Lubuskiem

. Wschowa Krzysztof Grabka, Razem w Przyszło¶ć - 54,40 proc. Leon Żukowski, komitet własny - 45,60 proc. Zb±szynek Jan Mazurek, Gmina Wspólna Sprawa - 51 proc. Wiesław Czyczerski, Gminna Inicjatywa Wyborcza - 49 proc

Wyniki wyborczych dogrywek w Lubuskiem

. Wschowa Krzysztof Grabka, Razem w Przyszło¶ć - 54,40 proc. Leon Żukowski, komitet własny - 45,60 proc. Zb±szynek Jan Mazurek, Gmina Wspólna Sprawa - 51 proc. Wiesław Czyczerski, Gminna Inicjatywa Wyborcza - 49 proc

Dogrywki wyborcze w Lubuskiem

Możejko, PO - 28,2 proc. Wschowa Krzysztof Grabka, Razem w Przyszło¶ć - 41,6 proc. Leon Żukowski, komitet własny - 43,5 proc. Zb±szynek Wiesław Czyczerski, Gminna Inicjatywa Wyborcza - 49 proc. Jan Mazurek, Gmina Wspólna Sprawa - 40,3 proc. Żagań Sławomir Kowal, Nasze Miasto - Nasz Powiat

Korekta rozkładu PKP: zmiany w Wielkopolsce

; termin realizacji 2008-2011. -modernizacja linii 357 Sulechów - Luboń na odcinku Wolsztyn - Luboń, w terminie od 2009 do 2011 r. -modernizacja linii 358 Zb±szynek - Gubin na odcinku Zb±szynek - Czerwieńsk (2009 - 2013). Tak więc pasażerowie musz± uzbroić się w cierpliwo¶ć, bo w zasadzie przez najbliższe

Pracownicy producenta szynobusów dla Lubuskiego ogłaszaj± strajk

. Zgodnie z nowym rozkładem PKP, miały kursować na trasach Kostrzyn-Krzyż oraz Zielona Góra -Gorzów przez Zb±szynek i Międzyrzecz. Na razie zastępuj± je autobusy. Największy szynobus kosztuje 6,3 mln zł, mie¶ci 200 pasażerów, jest wyposażony w ogrzewanie nawiewne i klimatyzację. Dwa mniejsze (po 90 miejsc

Rusza program "400 miast"

pacjentów, na tyle gwarantujemy pieni±dze - zapowiada dr Tomasz Zdrojewski, krajowy organizator programu "400 miast". Do programu weszły miasta poniżej 8 tys. mieszkańców, m.in. Babimost, Bytom Odrzański, Cybinka, Czerwieńsk, Witnica, Kargowa, Nowogród Bobrzański, Sława, Torzym, Zb±szynek i O¶no

Wybory 2011. Kandydaci do Sejmu: okręg nr 8 - Zielona Góra

21 Dembniak Ryszard Romuald emeryt, Zb±szynek, członek partii SLD 22 Moskalik Kinga Maria studentka, Stary Kisielin, gm. Zielona Góra, nie należy do partii politycznej

Poci±giem do Poznania szybko i punktualnie

o 20 minut. PKP PLK szykuje się też do modernizacji linii do Wrocławia, Szczecina (przez Krzyż), Gołańczy, trasy na Berlin (Zb±szynek - Gubin). Urz±d Marszałkowski stara się o fundusze, które pozwol± na odnowienie linii do Bydgoszczy i dalej do Gdańska, by poci±gi ni± mogły mkn±ć z szybko¶ci± 200 km

Poznań: Komunikacja na ¶więto Wszystkich ¦więtych

Służby Ochrony Kolei. Dodatkowe poci±gi Kursuj±ce 29, 30 paĽdziernika i 1 listopada godz. 4.08 Poznań Gł. - Zb±szynek; godz. 4.37 Leszno - Poznań Gł.; godz. 5.14 Poznań Gł. - Konin; godz. 7.17 Zb±szynek - Poznań Gł.; godz. 7.49 Wrocław Gł. - Poznań Gł.; godz. 8.01 Koszalin - Poznań Gł.; godz. 11.35

Ratujmy drewniane ko¶cioły

jedyny z naszego województwa znalazł się drewniany ko¶ciółek z XV w. z Kosieczyna, gmina Zb±szynek. Ko¶ciół jest cały z drewna modrzewiowego, jednonawowy, zdobiony gotyckimi ornamentami. W prezbiterium znajduje się obraz Matki Bożej Królowej ¦wiata z XVI w. - W przyszłym roku będziemy obchodzić 600.lecie

Lubuska samorz±dowa lista płac

Żurawski - 19 776 zł Radny Mirosław Algierski - 7 251 zł Zb±szynek Burmistrz Wiesław Czyczerski - 116 749 zł Zastępca burmistrza Jan Makarewicz - 46 295 zł Przewodnicz±cy rady miejskiej Jan Mazurek - 49 744 zł (wynagrodzenia i zasiłki ZUS) Radny Wioleta Muszyńska - 1 381 zł Lubrza Wójt

Marszałek Szymański o Platformie i Euro 2012

Zielonej Góry przez Zb±szynek do Gorzowa Wlkp. i Kostrzyn przez Gorzów do Krzyża oraz poprawa retencji wodnej i melioracji. Resztę chcemy zostawić na wolne konkursy. Niech wygrywaj± najlepsi. S± pieni±dze na projekty umożliwiaj±ce unowocze¶nienie gospodarki, wprowadzanie nowoczesnych technologii, internetu

Marszałek Szymański o Platformie i Euro 2012

Zielonej Góry przez Zb±szynek do Gorzowa Wlkp. i Kostrzyn przez Gorzów do Krzyża oraz poprawa retencji wodnej i melioracji. Resztę chcemy zostawić na wolne konkursy. Niech wygrywaj± najlepsi. S± pieni±dze na projekty umożliwiaj±ce unowocze¶nienie gospodarki, wprowadzanie nowoczesnych technologii, internetu

Zielona Góra: Kandydaci na prezydentów, burmistrzów i wójtów w Lubuskiem

Miłosz Czopek, l. 33, Prawo i Sprawiedliwo¶ć Krzysztof Grabka, l. 42, Razem w Przyszło¶ć Wojciech Kuryłło, l. 31, Nasze Miasto Wschowa Tadeusz K±kalec, l. 56, SLD-SDPL-PD-UP Leon Żukowski, l. 62, Zwyczajni Razem Zb±szynek Wiesław Czyczerski, l. 49, GIW Jan Mazurek, l. 49

Wybierz radnego sejmiku lubuskiego

zdobycia 6 mandatów Platforma Obywatelska 1. Sławiak Bożena, Sulęcin 2. Zaborowski Bogusław, Przytoczna 3. Kubik Marek, Słubice 4. Ostrouch Jerzy, Gorzów Wlkp. 5. Golon January, Ołobok 6. Lisek Jerzy, Trzciel 7. Napierała Wojciech, Zb±szynek 8. Nowik Piotr, ¦wiebodzin 9. Koziński Adam

Nie znalazłe¶ tego, czego szukasz? Zapytaj użytkowników

Zb±szynek

Zb±szynek (do 1945 niem. Neu Bentschen) – miasto w woj. lubuskim, w powiecie ¶wiebodzińskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Zb±szynek. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. zielonogórskiego. Według danych z 31 grudnia 2008 miasto liczyło 5073 mieszkańców

Zb±szynek (gmina)

Zb±szynek – – gmina miejsko-wiejska w województwie lubuskim, w powiecie ¶wiebodzińskim. W latach 1975-1998 gmina położona była w województwie zielonogórskim.Siedziba gminy to Zb±szynek.Według danych z 30 czerwca 2004 gminę zamieszkiwało 8539 osób. Ochrona przyrodyNa obszarze gminy

Zb±szynek (stacja kolejowa)

Zb±szynek – stacja kolejowa w Zb±szynku, w województwie lubuskim, w Polsce. W latach 1922 - 1939 był stacj± graniczn± po niemieckiej stronie. Stacja została oddana do użytku w 1922 r. jako nowa stacja graniczna, gdy pobliski Zb±szyń stał się graniczn± stacj± Polski. Wybór lokalizacji

Kosieczyn

|rok = 2010 |strefa numeracyjna = (+48) 068 |kod pocztowy = 66-210Zb±szynek |tablice rejestracyjne = FSW |SIMC = 0916970 |mapa wsi = |kod mapy =PL-LB |stopniN = 52 |minutN = 13 |sekundN = 43.04 |stopniE = 15 |minutE = 49

Chlastawa

= Category:Chlastawa |wikisłownik = |www =}} Chlastawa (niem. Klastawe) – wie¶ w Polsce położona w województwie lubuskim, w powiecie ¶wiebodzińskim, w gminie Zb±szynek.W latach 1975-1998 miejscowo¶ć administracyjnie należała do województwa zielonogórskiego. ZabytkiWedług rejestru

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwo¶ci± obowi±zywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufno¶ci. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własn± odpowiedzialno¶ć. Materiał pochodz±cy z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.