Grzegorz Kozieł TOK FM

Naciągacze oferują świetną pracę. Dostajesz... nakaz spłaty kredytu

Cyberprzestępcy udoskonalili swoje sposoby i wykorzystując przepisy prawa obowiązujące w Polsce, znaleźli nowe pole do zbierania obfitych plonów. Proceder nasilił się w ostatnich miesiącach. Zorganizowane grupy zamieszczają fałszywe oferty pracy w sieci, ale o tym, że są fałszywe, dowiadujemy się na samym końcu. Wszystko na pierwszy rzut oka wygląda bardzo profesjonalnie i bardzo uczciwie.

Kaka: Milan gra teraz 60-70 proc.

- Zdarza się, że gramy spektakularnie i nie wygrywamy. Tym razem wygraliśmy - mówi Kaka po meczu z Chievo. Brazylijczyk zapewnił "rossonerim" wygraną wykorzystując kontrowersyjny rzut karny.

Ekstraklasa piłkarska - Legia - Zawisza 3:0

Legia Warszawa - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (0:0).

MLS. Galaxy Beckhama w finale

później Landon Donovan, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Alanie Gordonie.Wygranie konferencji zachodniej przez drużynę z Los Angeles oznacza, że zagrają oni w finale po raz pierwszy od 2005 roku. W Seattle ich rywalem będzie zwycięzca rywalizacji Chicago Fire - Real Salt Lake. Mecz tych

Żurawski znowu strzela

To jego czwarte trafienie odkąd przeszedł do Larissy z Celtiku Glasgow w zimowym oknie transferowym. Pierwszego gola zdobył w 14 minucie Clayton. W końcówce spotkania honorowe trafienie dla gości zanotował Bushi, wykorzystując rzut karny. Drużyna reprezentanta Polski zajmuje obecnie szóstą pozycję

Abu Dhabi Desert Challenge - zwycięstwo Sonika, Małysz drugi

godziny i ostatecznie uplasowali się w rajdzie na siódmej pozycji. Przed wypadkiem byli wiceliderami. "Czujemy lekki niedosyt... Jechaliśmy w ścisłej czołówce, wykorzystując nasze doświadczenie i umiejętność czytania terenu, pozyskane podczas startów motocyklowych. Walczyliśmy o podium. Niestety

Gol Wasilewskiego w Belgii

Wasilewski w 66. minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 3:2 pewnie wykorzystując rzut karny. Wcześniej dwukrotnie prowadziła drużyna z Liege.Reprezentant Polski, który rozegrał całe spotkanie, za wskoczenie na ogrodzenie i radość z kibicami ze zdobytego gola po raz piąty w tym sezonie został

Bundesliga. Błaszczykowski w jedenastce kolejki Kickera. Lewandowski przeciętnie.

zremisowanym meczu 2:2 z Augsburgiem. Były napastnik Polonii Bytom dostał notę "5", czyli słabo. Z kolei Sławomir Peszko (FC Koeln) za występ w przegranym 1:4 meczu z Schalke otrzymał "4".W spotkaniu z Freiburgiem Eugen Polanski wykorzystując rzut karny zdobył bramkę dla FSV Mainz i po

"Bez błyszczącego garnituru jest tylko kolejnym pijanym gościem". Jak praca za barem pomaga w osiągnięciu sukcesu w korporacji

lata.Czy uważa ten okres za stracony? Wręcz przeciwnie. Dziś pracuje zgodnie z wykształceniem, wykorzystując umiejętności nabyte jako barmanka. Oto, czego tam się nauczyła.Korporacyjne konferencje? "Bułka z masłem"- W barze wciąż musiałam stawać przed 200 nieznośnymi, pijanymi ludźmi, aby

Bundesliga: Wichniarek strzelił Bayernowi

Błaszczykowski wygrywa grając w czarnej masce »Polak zdobył wyrównująca bramkę w 30. minucie wykorzystując rzut karny. Pięć minut wcześniej prowadzenie dla mistrzów Niemiec uzyskał Miroslav Klose. Remis utrzymywał się do 76. minuty. Wtedy bramkę dla Bayernu zdobył Franck Ribery. W 85

NBA. Suns przegrali z Magic. Gortat dobry, Howard znakomity

respekt dla Howarda w podkoszowej walce też był widoczny. Po wejściu na boisko w połowie pierwszej kwarty Gortat szybko trafił trzy rzuty z półdystansu, a na początku drugiej ładnie ograł jeden na jeden Ryana Andersona zdobywając punkty rzutem po obrocie. Polak spudłował dopiero w piątej próbie, kiedy w

Turów porażką pożegnał się z Pucharem Europy

11 z rzutów wolnych wykorzystując je ze stuprocentową skutecznością. Damir Milijković rzucił 12 punktów a Gorjan Radonjić 10.

Liga Europejska. Legia odpadła po golu ze spalonego? Madsen: To nie ja strzeliłem

, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego.Również na stronie internetowej UEFA jako strzelec drugiego gola widnieje szwedzki obrońca, choć początkowo gola przypisano Madsenowi.Legia zremisowała z Broendby 2:2 i odpadła z Ligi Europejskiej - czytaj tutaj »

Genoa - Milan 0:3

wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Alberto Gilardino.

Już nawet zatrzymane dzieci uciekają policjantom

Budynek policyjnej izby dziecka znajduje się przy ul. Borowej, niedaleko Lasu Miejskiego. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że pensjonariuszom niełatwo byłoby stamtąd zwiać, bo cały obiekt, łącznie z boiskiem jest ogrodzony wysokim płotem. Ale nic bardziej mylnego.W placówce od 11 lipca przebywał 14

Liga NHL - Czwarte zwycięstwo Rangers

wykorzystując liczebną przewagę Ales Kotalik (w 53. minucie) i Artem Anisimow (55.). Wynik meczu ustalił Dan Girardi (59.), kierując krążek do pustej bramki rywali, gdy grali w osłabieniu.Bramkarz Steve Valiquette zachował czyste konto po raz czwarty w karierze, powstrzymując 18 ataków Ducks. Jean-Sebastien

Grad bramek w Catanii

przerwie Ascoli zdobyło dwie bramki w przeciągu pięciu minut. W 69. minucie strzał Caserty dał gospodarzom kontaktowego gola, a wynik meczu ustalił w 77. minucie Spinesi pewnie wykorzystując rzut karny. Ten wynik to gwóźdź do trumny dla Ascoli, które zajmuje ostatnie miejsce i do miejsca dającego mu

Pacjent gorszy niż paczka? Pogotowie kontra szpital

Med-Gastr to nowy szpital. Na pierwszy rzut oka można go pomylić z ekskluzywną przychodnią. W rejestracji komputery i wielkie akwarium z egzotycznymi rybami. Na piętrze blok operacyjny i oddział chirurgii z czterema dwuosobowymi salami i dwiema jedynkami. Od szpitali, do których się

Manchester United - CSKA Moskwa 3:3. Dramat CSKA. Gol w 90. minucie!

. Próbował, ale marnował doskonałe okazje. W 10. i 17. minucie Anglik powinien zdobyć gola dla swojej drużyny. Znajdował się w doskonałej okazji w polu karnym, bez asysty obrońców, ale nie był w stanie dobrze uderzyć. Dopiero w 29. minucie pokonał Igora Akinfiejewa, wykorzystując podanie po ziemi Antonio

Nuggets coraz bliżej play off

Denver Nuggets pokonali Phoenix Suns 126:120, dzięki czemu awansowali na ósme miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Losy meczu rozstrzygnął w końcówce Carmelo Anthony, dwukrotnie zbierając ważne piłki i wykorzystując dwa rzuty wolne. O ostatnie premiowane awansem do play off miejsce Nuggets

ME piłkarzy ręcznych. SMS od księdza: "widziałem cud"

; [Artur Siódmiak - przyp. Sport.pl] powiedział: "Zostajemy przy swoim, zostajemy przy tym, co umiemy najlepiej". To była słuszna decyzja. Bo Słoweńcy nie dochodzili do czystych sytuacji z drugiej linii. Oni szukali karnych, możliwości rzutu z sześciu metrów, miejsca na kole. Zagrali bardzo

Euroliga: MDP Siena - TAU Vitoria 97:93 po dogr.

Baskonii mógł być środkowy Tiago Splitter, gdyby przy jednopunktowym prowadzeniu TAU (79:78) dobił piłkę nad obręczą. Tak się jednak nie stało, a do dogrywki doprowadził podkoszowy rywal Splittera - środkowy MDP Kristof Lawrynowicz, wykorzystując jeden z dwóch rzutów wolnych. W dodatkowym czasie gry

Ekstraklasa koszykarzy. Kotwica - Polonia 2011 81:82. Pyrrusowe zwycięstwo

Gdynia z Anwilem Włocławek został przełożony ze względu na udział gdynian w ćwierćfinałach Euroligi. Termin tego spotkania zależy od tego, jak długo potrwa rywalizacja Asseco Prokom z Olympiakosem Pireus.W Kołobrzegu emocje były wielkie od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów.Do dogrywki rzutem za

Drogba strzela i rozrzuca pieniądze

60 proc. kibiców żąda zawieszenia piłkarza.Mecz miał dramatyczny przebieg. Drogba zdobył bramkę już w 27. min w swoim pierwszym występie od sześciu tygodni, wykorzystując precyzyjne podanie Lamparda. W 70. min, chwilę po tym gdy trener Scolari zmienił Drogbę na 19-letniego Frano Di Santo, piłkę do

Zaczęło się odliczanie do końca mieszkaniowych dopłat

tzw. singli wystąpiło bowiem Ministerstwo Finansów.Czy w tej sytuacji warto spieszyć się z zakupem mieszkania? Na pierwszy rzut oka widać, że tak. Jednak niektórzy specjaliści ostrzegają, że część sprzedających może próbować podnieść cenę, wykorzystując zwiększone zainteresowanie ze strony kupujących

Trener Kanady: mamy z Polską wiele wspólnego

przegrali 0:3, nie wykorzystując m.in. dwóch rzutów karnych.- To był nasz pierwszy mecz od lipca. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba; w drugiej graliśmy już lepiej. Teraz liczę na dalszy postęp. Mam nadzieję, że kilka wspólnych treningów więcej przyniesie spodziewany efekt. Jakiego wyniku

Piłka ręczna kobiet: Polska pokonała Białoruś 36:23

objęły prowadzenie 4:1, jednak w 10. minucie Białorusini, wykorzystując błędy w defensywie polskiej ekipy doprowadziły do remisu (5:5).Po kilkudziesięciu sekundach Polki odzyskały prowadzenie (8:3 i 10:6). Rywalki pod koniec pierwszej połowy zniwelowały stratę do dwóch bramek, a trzybramkowe prowadzenie

Fabiański w półfinale

będący w znakomitej formie Santa Cruz (w ostatnim meczu ligowym popisał się hat trickiem), wykorzystując dośrodkowanie Davida Bentleya z rzutu wolnego. Paragwajczyk mógł dać swojej drużynie zwycięstwo, ale w 89. minucie w idealnej sytuacji fatalnie spudłował.Arsenal w dogrywce musiał sobie radzić w

Ryan Giggs po raz setny

najmniej przez miesiąc. Drogbę świetnie zastąpił Andrij Szewczenko, który w pierwszej połowie dał prowadzenie gospodarzom. W drugiej połowie wynik na 2:0 podwyższył Frank Lampard, nie bez problemów wykorzystując rzut karny podyktowany za faul na Aleksie.Niespełna 30 minut wystarczyło Yakubu Aiyegbeniemu by

Chełstowski: To, co zalewa rynek, nawet trudno nazwać falsyfikatami

się wątpliwości, rozpoczynamy badania wykorzystujące z jednej strony naszą wiedzę z dziedziny historii sztuki, a z drugiej możliwości technologiczne. Wszystko zależy od tego, z jakim obrazem czy przedmiotem mamy do czynienia.Na czym polegają badania technologiczne?- Badamy skład i strukturę farb

RPA w finale Puchar Świata w rugby

zaliczył dwa przyłożenia. Po raz 7. i 8. zdobył w ten sposób punkty podczas turnieju we Francji. Nikt inny nie jest tak skuteczny w tym elemencie gry. Zespół RPA awansował do finału bezlitośnie wykorzystując każdy błąd rywala. Rugbiści Argentyny, dotąd nie pokonani, pozwolili rywalom na zdobycie aż

Smuda dotrzymał słowa

Słoniowej. I dodał z uśmiechem: - Nie mam kamieni na sercu, więc nic mi nie spadło po tym, jak przerwaliśmy serię ośmiu meczów bez zwycięstwa.Dwa gole 22-letni Robert Lewandowski strzelił, wykorzystując okazje sam na sam. Napastnik Borussii, który u Smudy grał we wszystkich meczach, dostawał świetne podania

29. kolejka OE: Widzew w III lidze, Groclin bliżej Pucharu UEFA

kwadransie wyrównał Sobociński. W 90. minucie trzecią czerwoną kartkę w tym sezonie zobaczył bramkarz Jagiellonii Jacek Banaszyński, który w polu karnym staranował Bartłomieja Grzelaka. Do bramki "Jagi" wszedł Radosław Kałużny, ale przy rzucie karnym Rogera był bezradny. Groclin - Wisła 0:0

Tevez daje trzy punkty Manchesterowi w Boxing Day. Fantastyczna końcówka Aston Villi

Portsmouth. Gospodarze prowadzili już w 8. minucie, ale do przerwy był remis, a w drugiej połowie stracili trzy gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Craig Bellamy.Liverpool nie dał na Anfield Road żadnych szans Boltonowi. Pierwszego gola zdobył Hiszpan Riera wykorzystując dośrodkowanie z rzutu

Osłabieni finaliści Pucharu UEFA

drużyna z Bremy będzie próbowała zdominować fizycznie młody i niedoświadczony zespół Szachtara. - Werder to drużyna atakująca, mająca w składzie silnych i dobrych piłkarzy. Jeśli chodzi o Szachtar, nasz sposób gry opiera się na dobrej technice zawodników. Wykorzystując te specyficzne umiejętności

Celtics wygrywają nawet bez "Wielkiej Trójki"

tym sezonie strzelec w NBA rzucił 36 punktów wykorzystując m.in. wszystkie 13 rzutów wolnych. Wyniki sobotnich meczów: Orlando - Cleveland 101:86 Atlanta - Philadelphia 92:85 Boston - Charlotte 101:78 New Jersey - Toronto 99:90 Washington - Chicago 99:87 Sacramento - Denver 118:115

Pierwsze gole Klasnica w Nantes

. Chorwat pierwszego gola strzelił, wykorzystując nieporozumienie w obronie rywala, drugiego z rzutu karnego podyktowanego za wątpliwy faul Lassane Gassamy na Mamadou Bagayoko. - Wszyscy to widzieli. Faulu nie było - mówił trener OL Claude Puel. Klasnić zdobył swoje pierwsze bramki w Ligue 1, do której

Aluprof pokonał Winiary

najbardziej wyrównana i zacięta, zwłaszcza w końcówce. Rzutem na taśmę Winiary przechyliły jednak szalę zwycięstwa na własną stronę wygrywając 29:27. W tie-breaku Aluprof prowadził już 8:5, ale szybko roztrwonił przewagę, fundując kibicom istny horror w końcówce. Bielszczanki wygrały wykorzystując dopiero

Prokom - Turów: porównanie na pozycjach

punktu, 2,8 asysty, 1,3 straty) Pierwszopiątkowi, czyli Ewing i Edney, prezentują odmienne style gry. Jedynka Prokomu koncentruje się raczej na rzucaniu z dystansu, a w często wykonywanej akcji Prokomu, w której obwodowi zamieniają się pozycjami wykorzystując zasłonę środkowego, podział ról z Davidem

Niedziela niespodzianek w NBA

kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania wygranego 105:95. Pod nieobecność kontuzjowanego Kevina Garnetta, najwięcej punktów dla gości rzucił Paul Pierce -26. Celny rzut wolny LeBrona Jamesa dał z kolei Cavaliers jednopunktowe zwycięstwo w Atlancie nad Hawks. Gospodarze jeszcze pod

Grad goli w Łodzi

. Sędzia Mariusz Podgórski mimo protestów piłkarzy z Wodzisławia podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go Kowalczyk. To pierwszy gol 30-letniego napastnika w lidze od 18 maja ubiegłego roku. Chwilę później Kowalczyk mógł zaliczyć także asystę, ale jego podania nie wykorzystał Grzelczak. Po jego strzale

NBA. Co się dzieje z Orlando Magic?

, dwaj nietypowi zawodnicy wykorzystujący przewagi na swoich pozycjach (Rashard Lewis i Hedo Turkoglu) i oczywiście środkowy Dwight Howard, który ma braki, ale ze względu na imponujące dynamikę i siłę jest czołowym środkowym ligi. Magic wygrywali także dzięki obronie - bardzo dobra defensywa całego

Nowe wyliczenia: Feralny karny z Austrią nie miał znaczenia!

Beenhakker: To ku...wsko niesprawiedliwe, że tak się potoczyłoJak się okazuje Ivica Vastić wykorzystując w 93. min rzut karny i doprowadzając do remisu w meczu Polska - Austria... paradoksalnie wcale nie zmniejszył naszych szanse na awans do ćwierćfinału. Przynajmniej w pewnym - bardzo

Tydzień w lidze koszykarzy: finał na sześciu płaszczyznach

wykorzystując każdą taką wymianę krycia. Po wynikach widać wyraźnie, że potrzebny będzie inny pomysł. Także na wykorzystanie potencjału gwiazd Prokomu - Jovo Stanojevicia, Donatasa Slaniny, Filipa Dylewicza i przede wszystkim Gurovicia. Bo na razie ocena tego wykorzystania w wykonaniu sopockiego sztabu

Marcin Gortat: modliłem się, bym komuś nie rozbił głowy

wykorzystał następnie rzut wolny i Magic prowadzili 88:71). Magic Gortata upokorzyli Celtów i mają szanse z Cleveland! - Akcja z Hedo Turkoglu była wypracowana, wynikała z naszych schematów rozrysowanych przez trenera. Wiedziałem, gdy piłka była już w koszu, że wpadnie na mnie Rajon Rondo. Modliłem się

Koszykarze przegrali z Włochami

Giuliomaria. Mecz się wyrównał. W polskim zespole bardzo dobrą zmianę dał Szymon Szewczyk, który zastąpił Marcina Gortata i szybko zdobył 8 punktów wykorzystując dobre ustawianie się pod atakowanym koszem. Z drugiej strony boiska Polacy mieli problem z Marco Mordente, który raz za razem uciekał obrońcom i

Talent na zapleczu Polskiej Ligi Koszykówki

. - Nie kontroluję tego, tę cechę też mam chyba od urodzenia - mówi koszykarz. - Biegnę na pozycję, wykorzystując zasłony, widzę, że obrońca się spóźni, i już wiem, że oddam rzut - tłumaczy swoje świetne akcje Berisha. Trafiać potrafi seriami. Wyobrażenie o sposobie gry młodego koszykarza dają nazwiska

Euroliga koszykarzy - Asseco na tarczy

. Znów świetnie zaczęli Logan z Ewingiem, Prokom wygrał pierwsze cztery minuty 9:0 i prowadził 44:40. Ale Barca ponownie fantastycznie odpowiedziała, bo kolejny fragment trzeciej kwarty wygrała 14:1 - serię gości, po dziewięciu punktach z rzędu, znów przerwał Zamojski, który trafił rzut wolny. Kiedy

Dallas poza play-off

słabszego rywala. Natomiast prowadzeni przez doświadczonego trenera Dona Nelsona Warriors wyłączyli lidera Mavericks Dirka Nowitzkiego (Niemiec totalnie zawiódł z szóstym meczu: 2/13 z gry, osiem punktów), a w ataku grali szybko wykorzystując rozgrywającego Barona Davisa oraz skaczących i agresywnych Jasona

Nastolatki i brodacze

Ostatni dzień festiwalu okazał się - trochę chyba wbrew oczekiwaniom: szybki rzut oka na program wcale tego nie zapowiadał - bardzo obfity w mocne muzyczne przeżycia. Obfity w muzyczne prezenty, które dostałem od swoich dawnych faworytów i od tych, którzy właśnie do tego grona dołączyli. Całkiem

Cajasol rozbity, Ignerski słaby

powodzeniem próbowali defensywy na całym parkiecie, a pod swoim koszem podwajali wysokich zachowując przy tym rotację na obwodzie. Strzelcy Cajasol, czyli głównie Tyrone Ellis i Ignerski, nie mieli miejsca na oddawanie rzutów. Na dodatek Cajasol ma dziury na kluczowych pozycjach - rozgrywającego i

Wybierz wydarzenie 2009 roku w polskim sporcie. Kowalczyk, Beenhakker, Gortat, Kubica?

Skucha. » Złoto i rekord świata wywalczyła Anita Włodarczyk, potwierdzając swoją dominację rzucie młotem. Na najwyższym stopniu podium stanęła tez Anna Rogowska, wykorzystując słabszy dzień Jeleny Isinbajewej, która nie zaliczyła żadnej wysokości. Srebra zdobyli doświadczeni: Monika Pyrek

Messinho, niech żyje król

najmniejszych. W 83. min przy rzucie rożnym Poulsen złapał wpół i powalił Giovaniego dos Santosa, a Argentyńczyk wykorzystał karnego. Obie bramki dedykował Ronaldinho, za co Rijkaard bardzo go chwalił. - Jestem zadowolony z takiej jedności w drużynie - powiedział. Prasa w Katalonii odtrąbiła narodziny nowego

Klęska polskich koszykarzy

snajper wyborowy (średnio 17,4 pkt na mecz w poprzednim sezonie) Andrzej Pluta spudłował wszystkie pięć rzutów i miał pięć strat. Najbardziej doświadczony Adam Wójcik, jedyny prawdziwy środkowy w składzie, był ospały i Włochów oszukiwać mógł tylko doświadczeniem. Rozgrywający Łukasz Koszarek raczej miotał

Falstart Polaków

podwyższyli na 2:0 - Rumun Mihai Tararache wykorzystał rzut karny w 63. min. Dwie minuty później gospodarzy ostatecznie upokorzył Ishiaku, wyprzedzając obrońców i trafiając piłką pod poprzeczkę. Na domiar złego w 83. min Błaszczykowskiego zmienił Florian Kringe, który 120 sekund później zdobył dla Borussii

Wyborcze rzuty na taśmę

, żeby zapamiętać nazwisko kandydata. Ale podobnych telefonów, faksów, e-maili odebraliśmy w redakcji dziesiątki. Politycy rzutem na taśmę chcą pokazać się przed niedzielnymi wyborami. Krawaty Andrzeja wymiękają, a miś ZGINIE! Plakaty ze zgrabnym kobiecym ciałem zasłoniętym tylko biało-czerwoną

Man United liderem. Mourinho w Liverpoolu?

kanonadę rozpoczął Ronaldo, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego. Sześć minut później na 2:0 podwyższył Tevez, wykorzystując kuriozalny błąd bramkarz gości Shaya Givena, który, wybijając piłkę, trafił w swego obrońcę, a piłka odbiła się i potoczyła pod nogi Argentyńczyka. Szybko stracone gole odebrały

Fruwając pod koszem: Projekt Manhattan

, że grając na giełdzie, korzystał z poufnych informacji. W 2004 roku, wykorzystując wiedzę niedostępną publicznie, sprzedał akcje pewnej wyszukiwarki internetowej i uchronił się od straty 750 tys. dolarów. Cuban twierdzi, że nic złego nie zrobił. A decyzję podjął słuszną, bo ta wyszukiwarka to nie

Rozpacz we Francji: Ruiny palą się jeszcze

nie dał się zaskoczyć (raz piłka po strzale Jeremy'ego Toulalana trafiła w spojenie słupka z poprzeczką). W 60. min kontaktowego gola zdobył Sidney Govou, po dośrodkowaniu Benzemy. Ale w 72. minucie wynik meczu ustalił Ivanschitz, wykorzystując rzut karny za faul Mexesa na Janko.- No, tośmy ich

Rosja drogo zapłaciła za gruzińską wojnę

Na pierwszy rzut oka gospodarcze straty Rosji są o wiele boleśniejsze niż Gruzji. Wojna wystraszyła zagranicznych inwestorów z moskiewskiej giełdy. Wyprzedawali akcje i pozbywali się rubli. Kapitalizacja jednego tylko Gazpromu zmniejszyła się o 16 mld dol. Na ratunek rubla ruszył bank

Nobel za swatkę idealną

Tegoroczny Nobel z chemii na pierwszy rzut oka wydaje się mało pociągający. Szczególnie medialnie. No bo co może być interesującego w katalizie związków organicznych z udziałem palladu?Pozory jednak mylą. Kto z państwa używa popularnego leku przeciwzapalnego zawierającego naproksen? Kto stosuje

Pirelli 2005

do uchwycenia pełnych tajemniczości, ekscytujących portretów kobiet w czerni i bieli.W przeciwieństwie do zeszłorocznego pełnego wyobrażeń i wykorzystującego najnowsze osiągnięcia fotografii, kalendarza autorstwa Nicka Knighta, The Cal 2005 powraca do tradycyjnej techniki czarno - białej

Kingsajz w Arsenale

Csorgo Inne postrzeganie rzeczywistości proponuje nam węgierski artysta. Na pozór jego prace są skomplikowanymi konstrukcjami, wykorzystującymi zjawiska fizyczne. Ale niech tylko poświęci się im chwilę - wtedy trudno się od nich oderwać. W jednej sali, w ciemności, stoi stół, na nim umocowano metalowe

ME piłkarzy ręcznych. Podobno zdarzył się cud

swoim?". "Siódym" powiedział: "Zostajemy przy swoim, zostajemy przy tym, co umiemy najlepiej". To była słuszna decyzja. Bo Słoweńcy nie dochodzili do czystych sytuacji z drugiej linii. Oni szukali karnych, możliwości rzutu z sześciu metrów, miejsca na kole. Zagrali bardzo dobrze

Lech znowu razy cztery

Bułgarskiej nie było, ale rozpędzony Lech atakował śmiało, zwłaszcza skrzydłami. Na gola Jakuba Wilka zabrzanie odpowiedzieli trafieniem Dawida Jarki, który w zamieszaniu po rzucie rożnym wpakował piłkę do siatki. Szczęśliwy strzelec z piłką pod pachą szybciutko pobiegł na środek boiska, czym sprawił, że

Życie na wsi nie było jej powołaniem. Sylwetka Anety Florczyk

ceną. Życie na wsi nie było jej powołaniem. Zanim trafiła na siłownię, próbowała swoich sił w strzelectwie. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że Aneta nie ma zbyt dobrych predyspozycji do uprawiania sportów siłowych. Jednak jej upór i determinacja spowodowały, że na wyniki nie trzeba było długo czekać

Reminiscencje. Rozmaitość opowieści

repertuarowych, wykorzystując doświadczenia z offu. Język offu został przejęty przez teatry repertuarowe. - Tak, na przykład projekt TR Warszawa sprzed paru lat to przecież czysty off. Języki, jakimi posługują się młodzi reżyserzy to rozwinięcie języka offu. Jest jeszcze jedna sprawa, czysto praktyczna

NHL: Historyczny powrót Barry'ego Melrosea

czasie gry bramki dla Ducks uzyskali w pierwszej tercji Francois Beauchemin (5.) i George Parros (10.), natomiast obydwa gole dla Toronto padły po strzałach Nikołaja Antropowa (29. i 60.), który doprowadził do dogrywki na 53 sekundy przed końcem.Takim samym wynikiem, również po rzutach karnych, zakończył

Konkurs "Metra": Podróż marzeń

odpoczynek. Pokoje zdecydowanie odbiegały od europejskich standardów. Wyposażone były w łóżka i wc (nie oddzielone drzwiami), jednak na pierwszy rzut oka to drugie nie było takie oczywiste. Pomieszczenie sanitarne zamiast ubikacji, zaopatrzone było w dziurę w podłodze i rurę, która służyła za prysznic

Nie znalazłeś tego, czego szukasz? Zapytaj użytkowników

Otwórz Mnie!

Przedstawiamy recenzję gry Otwórz Mnie! przygotowaną przez serwis polygamia.pl.

Otwórz Mnie! to gra, która wykorzystując technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR) wyświetla na ekranie PlayStation Vita

Rzut serca

powikłań (często śmiertelnych) w ostatnich latach wprowadzono liczne modyfikacje tej metody, wykorzystujące termodylucję przezpłucną. Dzięki postępowi technicznemu można obecnie monitorować rzut serca w sposób ciągły, wykorzystując algorytmy analizujące kontur fali ciśnienia tętniczego, po uzyskaniu

Anton Ondruš

o górne piłki. Wraz z Czechosłowacją wywalczył złoto na Euro 1976 w Jugosławii, gdzie Ondruš odegrał wielką rolę zdobywając gola w półfinałowym spotkaniu z Holandią (strzelił także również gola samobójczego, nie miał on jednak znaczenia, bowiem Czechosłowacja wygrała 3:1) oraz wykorzystując rzut karny

Lateralizacja

stopniu. Przykłady Lewonożność i prawonożnośćLewonożność istotna głównie u sportowców (m.in. zawodników piłki nożnej) wzmożona funkcjonalność lewej nogi w porównaniu z prawą. Osobie lewonożnej łatwiej wykonać strzał na bramkę lub podanie czy rzut rożny wykorzystując lewą nogę. Przeciwieństwem

Radek Sňozík

bramkę, wykorzystując rzut karny. W sezonie 2008/2009, klub awansował do Gambrinus ligi, gdzie w następnym sezonie zajął 13. miejsce, a w kolejnym 6. W sezonie 2011/2012 klub spadł do II ligi czeskiej, zajmując 15. miejsce w tabeli. W sezonie 2012/2013 Czech awansował z klubem do najwyższej ligi

Bitwa pod Bernem

rzut karny, który wykorzystał Djalma Santos. Od tamtego momentu mecz stał się jeszcze brutalniejszy.W drugiej połowie Lantos strzelił gola, wykorzystując w 64 minucie rzut karny i zmienił wynik na 3:1. Minutę później było już 3:2, do czego przyczynił się Brazylijczyk Julinho. Po tym wydarzeniu gra

Tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania.
Zasady zachowania poufności. O Wikipedii. Korzystasz z Wikipedii tylko na własną odpowiedzialność. Materiał pochodzący z Wikipedii został zmodyfikowany poprzez ograniczenie liczby przypisów. Wikipedia® is a registered tradmark of the Wikimedia Foundation.