pm

Tomasz Wisio piłkarzem LASK

25-letni polski obrońca Tomasz Wisio podpisał kontrakt z beniaminkiem austriackiej Bundesligi - LASK Linz.

13 rannych i 11 zatrzymanych kibiców po meczu w Linzu

Trzynastu austriackich kibiców piłkarskich zostało rannych, a jedenastu zatrzymanych w Linzu po piątkowym meczu ekstraklasy, w którym miejscowy LASK, z polskim obrońcą Tomaszem Wisio w składzie, przegrał z SV Ried 0:3

Dudek w bramce, Real wygrywa

Austriacki klub piłkarski LASK Linz uczcił 100-lecie istnienia rozgrywając mecz towarzyski ze słynnym Realem Madryt. W barwach hiszpańskiego zespołu, który wygrał 3:2, całe spotkanie rozegrał Jerzy Dudek

Karl Daxbacher będzie trenerem piłkarzy Austrii Wiedeń

55-letni szkoleniowiec jako piłkarz siedmiokrotnie wywalczył z wiedeńską drużyną mistrzostwo kraju, a czterokrotnie Puchar Austrii. Przez cztery lata pracował również z amatorskim zespołem tego klubu.Obecnie trenerem Austrii jest Didi Constantini, który przed miesiącem zastąpił Georga Zellhofera. Do

Constantini pozostanie trenerem reprezentacji Austrii

(15).53-letni Constantini pracuje z austriacką kadrą od pół roku. Wcześniej był szkoleniowcem m.in. Austrii Wiedeń, LASK Linz i FC Superfund Pasching. W 1991 roku krótko pełnił funkcję tymczasowego selekcjonera.Campbell pożegnał się z klubem - czytaj tutaj »

Jeleń strzela, debiut Bąka

Kopenhaga (2:1). Po jego strzale w 27. minucie był wynik 1:1. Debiut Bąka w Austrii Jacek Bąk zadebiutował w sobotę w Austrii Wiedeń. Polski stoper zagrał pełne 90 minut w meczu drugiej kolejki ligowej z LASK Linz (1:1). (Nie) Grali Polacy Austria Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90. min z LASK Linz

Constantini zastąpi Bruecknera jako trener Austrii

selekcjonera. Pochodzący z Innsbrucku szkoleniowiec pracował wcześniej m.in. w takich klubach jak Austria Wiedeń, LASK Linz i FC Superfund Pasching oraz w Niemczech i Arabii Saudyjskiej. Był asystentem kilku selekcjonerów austriackiej drużyny narodowej, w tym słynnego Ernsta Happela. Umowę Bruecknera z

Pociągi przestają jeździć

. (14:44) - Wałbrzych Gł. (16:15) pociąg nr 8037 relacji Kłodzko Gł. (16:34) - Wałbrzych Gł. (18:05) pociąg nr 6026 relacji Żmigród (19:34) - Wrocław Gł. (20:28) pociąg nr 6021 relacji Wrocław Gł. (5:12) - Żmigród (6:04) pociąg nr 6621 relacji Jelcz-Lask. (7:39) - Żmigród (9:15) pociąg nr 6620

Vastić wraca do kadry Austrii

klubu LASK Linz. Vastić był nieco zdziwiony testem koncentracji na laptopie. - To była bardziej gra na play-station, tak popularna wśród młodzieży niż test dla piłkarza - opowiadał. Podopieczni trenera Josefa Hickersbergera, po testach, które zakończą się we wtorek, będą mieli wolne do 8 maja. Czas ten

Bąk znów strzela

W meczu na szczycie ligi austriackiej Austria Wiedeń zremisowała 1:1 z LASK Linz. Bąk zdobył wyrównującą bramkę w 57. min. Polski obrońca grał cały mecz i dostał żółtą kartkę. W sobotę zdobył zwycięskiego gola w spotkaniu ze Sturmem Graz (1:0). Dzięki tym trafieniom Austria ciągle jest liderem.LASK

Strąk w SV Ried, odchodzą Radomski i Rząsa

spotka się z SCR Altach, mistrz kraju Rapid Wiedeń zmierzy się na wyjeździe ze Sturmem Graz, Austria Wiedeń (gra tam Jacek Bąk) z Austrią Kaernten, SV Kapfenberg z LASK Linz (Tomasz Wisio), a Red Bull Salzburg z SV Mattersburg.

Jacek Bąk - strzela częściej od Żurawskiego!

trafić.Austria Wiedeń, w której gra stoper reprezentacji Polski, zremisowała w środę z LASK Linz 1:1 i jest liderem ligi.W sobotę to także Bąk zapewnił Austrii zwycięstwo ze Sturmem Graz 1:0.W marcu, jeszcze jako gracz Al Rayyan Bąk pokonał bramkarza Al Ahli. W czerwcu strzelił gola Azerom w

(Nie) Grali Polacy w ligach zagranicznych

meczu z Grimsby (3:0)Tomasz Cywka (Wigan) - poza składem na mecz z Portsmouth (0:2)AUSTRIAKrzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składem na mecz z Altach (0:0)Tomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut w meczu z LASK Linz (3:0)Adam Ledwoń (Austria Kärnten) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Wacker

(Nie) grali Polacy

Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składem w meczu z SV Ried (5:1)Tomasz Rząsa (SV Ried) - dostał czerwoną kartkę w 44. minucie meczu z SV Mattersburg (1:5)Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - 90 minut w meczu z LASK Linz (1:4)Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - poza składem na mecz z Sturmem GrazJacek Bąk

Austria po Euro: na obozy przyjechało ponad 100 klubów!

stulecie LASK Linz. Rezerwowy napastnik mistrzów Europy Hiszpanów Daniel Guiza wróci do Austrii ze swoją Mallorcą, zaś wicemistrzów Niemców reprezentować będą choćby Jens Lehmann i Mario Gomez (obaj z VfB Stuttgart), Kevin Kuranyi (Schalke 04 Gelsenkirchen) czy Per Mertesacker (Werder Brema). Z Arsenalem w

Jak (nie) grali Polacy w ligach zagranicznych

) - na ławce w meczu z Cardiff (1:1)Grzegorz Rasiak (Watford) - kontuzjowanyBartosz Białkowski (Southampton) - na ławce w meczu z Barnsley (0:0)Bartosz Ślusarski (WBA) - poza składem na mecz z Aston Villą (1:2)AUSTRIATomasz Wisio (LASK Linz) - 90 minut w meczu z SV Mattersburg (2:1)Tomasz Rząsa (SV Ried

Szeroka kadra Austriaków na Euro. Dziadek na ratunek

Harnik (Werder Brema/7/1), Andreas Ivanschitz (Panathinaikos Ateny/37/6), Ümit Korkmaz (Rapid Wiedeń/0), Christoph Leitgeb (Red Bull Salzburg/17), Jürgen Säumel (Sturm Graz/9), Joachim Standfest (Austria Wiedeń/29/2), Ivica Vastic (LASK Linz/46/12), Markus Weissenberger (Eintracht

Najlepszy piłkarz Austrii nie zagra na Euro 2008, bo ...rząd się nie zgodził

wybierany na piłkarza roku w Austrii. M.in. za sezon 2004-05, w którym pomógł Rapidowi odzyskać mistrzostwo Austrii po dziesięciu latach i wprowadził drużynę do Ligi Mistrzów. We wtorek znów został uznany za zawodnika sezonu. Zdobył w nim 10 goli i miał 27 asyst. Wyprzedził Ivicę Vasticia z LASK-u Linz i

Pierwszy gol Mięciela

) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Rapidem Wiedeń (1:2)Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - pauzuje z powodu kontuzjiTomasz Wisio (LASK Linz) - na ławce w meczu z Red Bull Saltzburg (3:1)FRANCJAIreneusz Jeleń (Auxerre) - wszedł w 70. minucie meczu z Lens (0:2)GRECJAArkadiusz Malarz (Panathinaikos

Weekend Polaków w ligach zagranicznych

z Austrią Wiedeń (2:1) Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut i żółta kartkaArkadiusz Radomski (Austria) - poza składemTomasz Wisio (LASK Linz) - na ławce z Altach (2:0)FRANCJAIreneusz Jeleń (Auxerre) - na ławce z Nice (2:0) HISZPANIAJerzy Dudek (Real Madryt) - na ławce z Almerią (3:1) Euzebiusz

Przyleci z Malezji, wzmocni Wartę?

Stendal (Niemcy), FC Rastatt (Niemcy), Górnik Polkowice, Odra Opole, LASK Linz (Austria), FC Aarau (Szwajcaria), Lausnitz Hoyerswerda (Niemcy), FC Sion (Szwajcaria), Vevey-Sports (Szwajcaria), Ceramika Paradyż, Forest Green Rovers (Anglia), Bath City (Anglia) i FA Sabah (Malezja). Jako zawodnik Zagłębia w

Polacy rządzą w Borussii

(2:2) Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - spotkanie z Rapidem przełożono na 8 sierpnia Tomasz Wisio (LASK Linz) - na ławce w meczu z Red Bull Salzburg (1:2) NORWEGIA Sebastian Mila (Valerenga) - nie grał ze Stabek (2:2) ROSJA Wojciech Kowalewski (Spartak Moskwa) - poza kadrą na mecz z

Gole Polaków za granicą

Radomski (Austria Wiedeń) - poza składemKrzysztof Ratajczyk (SV Mattersburg) - poza składemTomasz Rząsa (SV Ried) - 90 minut z Innsbruckiem (0:0)Tomasz Wisio (LASK Linz) - 90 minut z Rapidem (0:2)Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - nie grał w meczu z Altach (1:0)BelgiaMarcin Wasilewski (Anderlecht) - 90 minut

Cztery polskie gole w ligach zagranicznych

Tomasz Wisio (LASK Linz) 90 minut w meczu z Mettersburg (0:2). FRANCJA   Ireneusz Jeleń (Auxerre) 59. minut w meczu z Nancy

) 90 minut w meczu z Wacker Innsbruck (0:2) Tomasz Wisio (LASK Linz) wszedł w 61. minucie meczu z Rapidem Wiedeń; strzelił gola i dostał żółtą kartkę (4:4) FRANCJA Ireneusz Jeleń

Jacek Bąk: Polski "goldiator" w Austrii Wiedeń

W środę Jacek Bąk zdobył gola w meczu na szczycie ligi austriackiej. Austria Wiedeń zremisowała z LASK Linz 1:1. W sobotę także Bąk zapewnił Austrii zwycięstwo nad Sturmem Graz 1:0. W sumie w tym roku 34-letni stoper trafił do siatki już cztery razy.13 października kadra gra eliminacyjny mecz z

(Nie) grali Polacy w ligach zagranicznych

) Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) kontuzjowany Tomasz Wisio (LASK Linz) 90 minut z SCR Altach (2:2) Adam Ledwoń (Austria Kaernten) poza składem

Grali Polacy za granicą

(Austria Wiedeń) - 90 min z Mattersburgiem (1:0) Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - nie grał, leczy kontuzję Tomasz Wisio (LASK Linz) - 90 minut i gol z Wackerem Innsbruck (2:1) FRANCJA Ireneusz Jeleń (Auxerre) - grał 64. minuty w meczu z Caen (1:0). W "L'Equipe" otrzymał słabą

Niedobitki, czyli co zostało z kadry Globisza

, które zapłaciło za niego 1,7 mln euro, ani w Heerenveen, które dało 1,3 mln euro więcej.Marcin Rogalski (Zawisza Bydgoszcz)Reprezentacja A: - W srebrnej drużynie rozegrał 44 mecze. W dorosłej piłce zniknął. Obecnie występuje w II lidze.Tomasz Wisio (LASK Linz)Reprezentacja A: - Dwa lata po

Polacy strzelali w weekend

26 i 27 lutego):Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - pierwsza połowa i bramka w meczu ligowym z Wackerem Tirol (2:1)Arkadiusz Radomski (Austria Wiedeń) - nie zagrał w meczu ligowym z Wackerem TirolTomasz Wisio (LASK Linz) - nie zagrał w meczu ligowym z Mattersburgiem (2:1)Adam Ledwoń (Austria Kaernten) - nie

Dobre wyniki producenta biżuterii

W ostatnim kwartale 2004 r. firma - czołowy producent luksusowej biżuterii i odzieży - zarobiła na czysto 3,6 mln zł. To wielka część całorocznych osiągnięć firmy, podsumowanych na 3,9 mln zł. I zarazem duża poprawa w stosunku do poprzednich wyników, bo 2003 rok przyniósł Krukowi 8,5 mln zł straty.